5 tipů, jak ekologicky zabalit svačinu

Zase začíná svačinová sezóna a bude trvat dlouhých 10 měsíců. Svačinu do školy budete připravovat téměř 200x. Na co se zaměřit při balení svačiny? Přinášíme několik užitečných rad, aby svačina byla zdravější i s ohledem na přírodu.

1) Používejte látkové a síťované sáčky

Využijete je už při samotném nakupování i posléze na balení svačin. Hodí se na svačinky, které se v sáčku nerozmačkají, třeba na oříšky, sušené ovoce a další směsi. Sáček pak vyperte spolu s barevným prádlem na 40 °C. Do síťovaných sáčků zase přibalte čerstvé ovoce.

2) Dejte přednost látkovým ubrouskům

Není pochyb o tom, že látkové ubrousky jsou ekonomičtější než ty papírové. A ani se nemusí prát každý den. Oblíbené jsou zejména 100% rozložitelné ubrousky s voskovaným povrchem. Hodí se na balení čerstvého pečiva, a kromě toho je teplými dlaněmi můžete kolem potravin vytvarovat tak, aby zcela těsnily. Pak ubrousky stačí omýt ve studené vodě. Nebalte do nich však teplé potraviny ani maso. 

3) Vsaďte na svačinové boxy bez bisfenolu a ftalátů

Sáhněte třeba po dózách z cukrové třtiny. Obsahují polyetylen, který je stejně odolný a trvanlivý jako klasický plast, ale na rozdíl od něj se dá zcela recyklovat a není vyroben z ropných fragmentů. Nebo vyzkoušejte dózy z nerezové potravinářské oceli, vhodné pro přenos i skladování většiny jídel, včetně pokrmů s omáčkou. Oba materiály udržují teplotu jídla a jsou vysoce pevné a odolné.

4) Pijte ze zdravých a znovu použitelných lahví

Také plastové lahve mají svou zdravou variantu, která se vyrábí z polypropylenu. Další možnost představují také nerezové termolahve. Jejich hlavní výhoda? Jsou nerozbitné, dobře těsní a nezachycují pachy. Navíc jsou odolné vůči plísním a vydrží mytí v myčce. 

5) Sáhněte po přírodních brčkách

Jak uvádí server Seznam Zprávy, v Česku plastové slámky ročně vytvoří až 15 tun odpadu. Jednorázové nádobí včetně brček by mělo do roku 2021 zmizet ze všech regálů. Kde hledat alternativy? Skvělá jsou například brčka z bambusu, jednoho z nejekologičtějších materiálů, který se dnes používá v průmyslové výrobě. Přírodní brčka na rozdíl od těch plastových neobsahují žádná lepidla a čistí se malým kartáčkem. 

Prohlédnout si nákupní seznam školních potřeb a stáhnout aplikaci Můj Globus.

Prohlédněte si nabídku Mimi Klubu

Prohlédněte si
nabídku Mimi Klubu

Desítky zvýhodněných produktů pro rodiny s dětmi do 3 let. Mimi klub je součástí Globus Bonus programu.

Šetřete čas při nakupování

Šetřete čas
při nakupování

Služba Scan&Go vám usnadní, zpřehlední a urychlí nakupování ve vybraných hypermarketech Globus.